| SakonSIUkon a întrebat:

Salut am o intrebare serioasa,este adevarat ca poti sa o iei cam razna din cauza hormonilor? Explicati daca se poate, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Nu am auzit ca printre calugari sa fie mai mare incidenta bolilor psihice, comparativ cu populatia generala. Depinde din ce cauza nu faci sex. Daca ai un apetit sexual normal, dar nu ai cu cine sa ti-l potolesti, poate fi o problema. Daca nu simti nevoia sa faci sex, nu ai de ce sa innebunesti. Orice dorinte reprimate pot cauza tulburari.

10 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Da, poti. nu stiu sa iti explic de ce si cum, dar iti dau niste exemple: femeile insarcinate, la menopauza sau cele carora trebuie sa le vina menstruatia, toate o i-au razna din cauza hormonilor. Si la barbati se poate intampla, dar nu stiu sa iti dau exemple concrete.

| CeaCuMasca a răspuns:

Hormoni injectati?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu una, nu cred, dar mai stii? Grădina lui Dumnezeu e mare...Ce stii peste ce surprize dai laughing

| Empathizer a răspuns:

Este adevarat. Tulburarile hormonale pot influenta comportamentul. Pot produce modificari de comportament, nervozitate, iritabilitate sau dimpotriva, apatie, lentoare, scaderea performantei intelectuale. Depinde de hormonii implicati si de modul in care sunt afectati (in plus sau in minus).

| SakonSIUkon explică (pentru Empathizer):

Am auzit eu ca majoritatea burlacilor au innebunit, adica nu si-au consumat hormonii ca sa spun asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SakonSIUkon):

S-o adunat prea multi?laughing...

| Empathizer a răspuns (pentru SakonSIUkon):

Dar de sindromul premenstrual n-ai auzit? Si femeile o iau putin razna in perioada aia a lunii.

| SakonSIUkon explică (pentru Empathizer):

Scuze nu am fost eu destul de expliciti hai sa fiu direct rolling on the floor) aia care nu fac sex in viata lor, innebunesc? laughing)

| SakonSIUkon explică (pentru Empathizer):

A ok multumesc m-am lamurit acum.

| Empathizer a răspuns (pentru SakonSIUkon):

Nu am auzit ca printre calugari sa fie mai mare incidenta bolilor psihice, comparativ cu populatia generala. Depinde din ce cauza nu faci sex. Daca ai un apetit sexual normal, dar nu ai cu cine sa ti-l potolesti, poate fi o problema. Daca nu simti nevoia sa faci sex, nu ai de ce sa innebunesti. Orice dorinte reprimate pot cauza tulburari.