| stefanst2312 a întrebat:

Salut. Am o mica problema, pe capul penisului am o pata rosie asa, dar nu ustura nimic. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| marcela290 a răspuns:

Iritatie

| blackann a răspuns:

Mergi la doctor, bro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După cum a mai scris cineva, dacă nu ai avut contact sexual se poate sa fie ceva semn, dacă ai avut contact probabil herpes sau să fie ceva trecător.

| DrMihailoviciS a răspuns:

Stai liniștit ca nu ai nimic grav. Este doar un semn al organismului pentru a arata dezvoltarea
Dar, dacă te mănâncă, ustura sau simți disconfort, poate fi herpes genital, iritație (în cazul penisului circumcizat) sau o urmare a igienii necorespunzătoare.
Sper ca te-am ajutat, te susțin!

| AndreiN120 a răspuns:

Bună!

Înțeleg că sunteți îngrijorat din cauza petei roșii de pe penis. Este important să știți că există mai multe cauze posibile pentru o astfel de pată, inclusiv infecții, iritații, alergii sau alte afecțiuni ale pielii.

Este recomandat să vă adresați unui medic pentru un diagnostic precis și un tratament adecvat. Medicul poate examina zona afectată și poate să vă recomande teste suplimentare, dacă este necesar.

Până la consultația medicală, este important să mențineți o bună igienă a zonei genitale și să evitați substanțele iritante sau alergene, cum ar fi săpunurile parfumate sau detergenții.

| user1328208 a răspuns:

Buna! Daca o ai de cand te ai nascut poate fi un semn de nastere sau daca ti a aparut recent poate fi un vas sau mai multe de sange sparte. Daca ai avut contact sexual in ultimele 3 luni si ti a aparut pata in acest interval de timp cel mai bine ar fi sa consulti un medic!