| paul999 a întrebat:

Buna seara, am o problema, am avut 2 contacte sexuale neprotejate in 2 saptamani, si dupa o saptamana cam asa aveam o scurgere dimineata, lichid alb, cand urinez ma ustura capul penisului si apare si dispare pata rosie de pe capul penisului si cateodata miroase urat, si parca mi se potrivesc simptomele de la candidoza, mi-e frica sa nu fie ceva grav ce ramane pe veci voi ce ziceti? straight face in afara de "du-te la medic", mi-e frica...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi "scăpa" de ea, dar TREBUIE s-o tratezi cât mai URGENT!

De asemenea, şi prietena ta ( cea cu care ai făcut sex ) TREBUIE să meargă la ginecolog pentru un test de secreţie vaginală şi pentru a primi tratamentul adecvat!
Dacă nu se tratează şi ea, atunci vă tot transmiteţi infecţia de la unul la celălalt sad

În plus, NU se face sex neprotejat!

De asemenea, până terminaţi tratamentul şi tipa merge IAR la ginecolog pentru un alt test de secreţie vaginală & confirmarea vindecării, NU se face sex DELOC!

Multă sănătate.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai simptomele de candidoza du-te la medic.Nu ti-o place dar asta e.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/boală venerică ( posibil o candidoză )!

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune.

| paul999 explică (pentru bursuc001):

Nu va suparati dar e ceva grav? adica in sensul ca nu mai pot scapa niciodata de boala respectiva?

| paul999 explică (pentru bursuc001):

Inteleg, multumesc mult big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru paul999):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| bursuc001 a răspuns (pentru paul999):

Poţi "scăpa" de ea, dar TREBUIE s-o tratezi cât mai URGENT!

De asemenea, şi prietena ta ( cea cu care ai făcut sex ) TREBUIE să meargă la ginecolog pentru un test de secreţie vaginală şi pentru a primi tratamentul adecvat!
Dacă nu se tratează şi ea, atunci vă tot transmiteţi infecţia de la unul la celălalt sad

În plus, NU se face sex neprotejat!

De asemenea, până terminaţi tratamentul şi tipa merge IAR la ginecolog pentru un alt test de secreţie vaginală & confirmarea vindecării, NU se face sex DELOC!

Multă sănătate.

| alin1317 a răspuns:

Poate sa fie sculament, zic
In caz ca te duci la doctor si iti spune ca ai sculament(nu stiu daca este denumirea potrivita), iti va da o crema sa te ungi(parca). Oricum, daca ai ce cred eu, nu este grav :-)