| Florin_Florea_2001 a întrebat:

Salut,am o pisica birmaneza si saptamana trecuta a disparut,si cu o zi inainte cand am vazut o era umflata la ochi,si pana ieri nu mai aparuse deloc,credeam ca a murit,o cautasem peste tot,si ieri cand a aparut era lovita la ambii ochi,cred ca a fost bataie,o fi batut o cineva sau alte pisici,ce vreau eu sa stiu,se mai vindeca?,ma refer la cum era ea,ca i am luat de la farmacie ce a trebuit pentru ochii,adica ce mi-a spus doctorul veterinar si vreau sa stiu daca se vindeca si o sa fie la fel cum era ea de obicei, astept raspunsuri, chiar vreau sa stiu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| REMiXDJ a răspuns:

IO sa se faca bine usor in timp.Nu e bai. Pisicile sunt rezistente la foarte multe inclusiv boli sau infectii. Pisicile in general sunt cei mai tari supravetuilori de pe Terra, adica in general toate felinele.Trebuie curatata si dezinfectata la ochi si spalata, pieptanata si ingrijita si sa o tii in casa pana se face bine. Apoi cu lesa o poti lua la plimbare pe afara.