| Faceburger a întrebat:

Am o problema. Am un fel de acnee, sunt multe cosuri mici si neformate complet pe fata mea si as vrea sa scap de ele, ma puteti ajuta? Dar sa fie remedii naturale ...va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Salut! Care este cauza cosurilor? problema se rezolva de la originea ei. Tu nu stii care, dar un medic da si stie ce are de facut. Tratamentele naturiste pot sa nu functioneze dacă nu este vorba doar de niste simple cosuri. Alimentația are un rol cheie, ca si igiena, in prevenirea cosurilor dar si tratarea unor boli interne.

| AleexisViol3t a răspuns:

Du-te la dermatolog sau la o farmacie care face preparate pe baza de medicamente si cere ceva pentru acnee.