| vnvrgvskjdv a întrebat:

Am o problema cu stomacul si nu stiu daca e vorba despre o boala sau doar ceva trecator.De 4 zilea nu pot manca.In prima zi, imediat cum m-am ridicat din pat eram ametita si am varsat.Eh apoi au urmat mai multe... febra puternica 1 noapte si slaba aproape 2 zile(dar astea pentru ca am fost racita). Astea au trecut.Insa tot am senzatia de stomac plin,dar cred ca si este plin si nu mai digera,sau digera fooarte lent. Daca mananc ceva mi se face rau,dau tot afara, apoi pot manca in voie si mancarea aia tinee mult si bine.Nu am mai simtit ca imi este foame deloc.Tin sa mentionez ca cu o zi inainte sa mi se faca rau mancasem 2 oua prajite dupa ce au stat la temperatura camerei cateva ore, si nu le-am reincalzit.Stiu ca ouale sunt toxice, si poate m-ar fi putut afecta.Plus de asta,inainte sa patesc vreo ceva mancam variat si des salate de fructe,insa nu la ore fixe. Apropo, am fost in spital acum 3 ani in legatura cu stomacul, dar fara sa-mi iasa ceva la analize; doctorii au crezut ca e vorba de salmonela dar analizele erau ok chiar daca ma tineam de pereti si mergeam foarte prost cu scaunul.Serios,nu o luati in ras pentru ca nu vreau sa ajung din nou la doctori. Oare ce am patit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

De la oua.Ai grija ca o chestie de-asta iti darama ficatul.Si vei avea probleme toata viata.Va trebui, totusi, sa ajungi iar la un medic.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai indigestie, ai mancat ceva ce nu ti-a cazut bine in trecut.

| deeadeea111 a răspuns:

Desi nu vrei sa ajungi din nou la doctori, crede-ma nu este in regula ceea ce ti se intampla tie.du-te la un medic. sper sa te faci bine!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu se poate spune ce ai online.
Daca nu te lasa durerea in 48 de ore, consulta un medic de specialitate.
Pot fi multe boli la aceste simptome.
Ce varsta ai?

Sanatate!

| vnvrgvskjdv explică (pentru DraudeS):

Nu ma doare.Am avut doar cateva spasme scurte.Foarte putine, neremarcabile.Am 13 ani.Am luat un triferment si am putut manca un govrig si iaurt, cred ca incep sa-mi revin.Le mancasem dimineata asta si intrebarea am pus-o ieri.

| DraudeS a răspuns (pentru vnvrgvskjdv):

Buna seara!

Ai o varsta frageda. Este ceva trecator.
Nu apela la tratament medicamentos.

Sanatate!

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Am 2 idei :
1. ai paraziti intestinali ( lambliaza) si ar fi bine sa faci examen coproparazitologic
2. fierea ta nu functioneaza bine. asta vezi la ecograf.

Dar eu as merge pe varianta 1 : lambliaza, pentru ca ai spus ca era modificat scaunul odata, ca ai febra acum, si ca nu poti digera mancarea.

In fine. este doar parerea mea, dar un examen coproparazitologic la un laborator BUN, cred ca te va ajuta.

| hurricaneX a răspuns:

Du-te la medic, raspunsurile de-aici nu pot sa fie mereu sigure sau corecte, cel mai bine e sa vorbesti cu un medic.

| apigold a răspuns:

Am sa-ti dau un link vezi ce scrie despre mierea de manuka e un antibiotic natural mai puternic de 50 de ori decat antibioticele obisnuite http://www.apigold.ro/en/miere/product/34-miere-manuca-umf-25-250g