| raul93 a întrebat:

Am o problema de ceva timp. Sa va spun toata povestea.

Acum vreo 10 ani am fost diagnosticat cu o sinuzita frontala acuta, administrandu-mi medicamente mi-am revenit partial. Cand am mers la control ORL, mi-a spus doctorita ca trebuie sa facem punctie. Mi s-a facut frica si am renuntat. Am respirat aproape bine pe ambele nari. Aproape in sensul ca...atunci cand ma puneam pe partea dreapta respiram foarte bine pe nara stanga si invers. Acum vreo 2 ani am circulat cu CFR-ul nostru unde aveau un aer conditionat destul de enervant si de aici am ramas cu problema cea mai grava. Nu mai pot respira deloc fara spray-uri nazale. Iar cand imi suflu nasul simt ca pe nara stanga nu pot sa scot nimic. Acum vreo o saptamana am inceput sa imi pierd mirosul si gustul... ceea ce ma sperie. Acum vreau sa imi termin cu examenele si dupa aceea as incerca tratament chirurgical pentru deviatie de sept si sinuzita. Voi ce spuneti, daca ati mai patit si voi ceva de genul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Minodora32 a răspuns:

Mai multe detalii despre sinuzita vezi aici, si te lamuresti:
http://www.mediculmeu.com/......ungica.php

Daca vrei un tratament care sa te ajute:
http://www.mediculmeu.com/......nuzita.php

Sau un tratament cu uleiuri esantiale:
http://www.esanatos.com/......t15558.php

2 răspunsuri:
| winter a răspuns:

Si eu am fost diagnosticat cu deviatie de sept iar medicul mi-a spus ca medicamentele ajuta doar sinuzita nu si deviatia de sept. Pe mine m-a operat si am stat 2 zile in spital, dupa care mi-a dat drumu. Te sfatuies sa te duci dupa examene deoarece trebuie sa stai acasa cu niste bandaje pe nas si este neplacut sa te vada cineva cu ele.

| sierra1 a răspuns:

Indiferent dacă noi am pățit sau nu așa ceva, tu du-te la medic cu mama (tata) de mână, eventual după examene. Baftă!