| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema si vreau sa ma adresez fetelor! Peste 10zile trebuie sa am menstruatie! Dar am scurgeri cafenii deschise din vagin! Ce poate fi asta?!?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi o sangerare de ovulatie. daca dureaza mai mult de 24 de ore, e cazul sa consulti un medic ginecolog.

| 0rlando a răspuns:

Pare a fi o infecție.Lasă deoparte rușinea și mergi urgent la un medic ginecolog.

| MescaMascalina a răspuns:

Poate ti-a venit mai devreme. Si eu am perioade in care incepe asa, cu pete cafenii in primele doua zile, medicul de familie mi-a zis ca nu e motiv de ingrijorare, doar pierd mai mult fier.

| cristinapasager a răspuns:

Inceput de menstruatie. Se poate intampla sa iti vina mai repede, mai ales daca nu folosesti contraceptive.

| kissterie a răspuns:

Cand apare scurgerea cafenie, tot menstruatie este, dar sangele e in cantitate mica, se scurge mai lent si in acest timp se degradeaza. Ceea ce apare la exterior este un amestec de secretie vaginala si sange degradat. De obicei dupa aceasta scurgere cafenie vine sangele menstrual. Daca se repeta fenomenul ar fi bine sa-ti faci un consult ginecologic sa fii sigura ca totul e in regula, insa daca ai si mancarimi sau alte simptome "ciudate" mergi la doctor neaparat.

| Smilee001 a răspuns:

Deci,asa apare cand trebuie sa iti vina dar asta inseamna ca iti vine mai devreme.sau poate sa curga toata saptamana chestia asta maro si sa nu-ti vina.dar daca iti curge chestia aia inseamna ca o sa iti vina azi sau zilele urmatoare