| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema si vreau un raspuns daca este vreun medic pe aici. Recent am o buba in zona anala si am cautat pe net ce este si am inteles ca se numeste hemoroid extern as dori sa stiu daca poate sa dispara de la sine sau trebuie sa fac o operatie. am incercat tot felul de unguent si degeaba, ma poate ajuta careva cu vreun sfat? Va rog sa sa imi dati un nume de unguent de anti inflamatie sau sa ma duc la medicul de familie si sa cer un bilet de trimitere la un specialist? Va rog un raspus cat mai repede posibil

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| VoidEternal a răspuns:

Unele dispar altele nu. In orice situatie te-ai afla, o vizita la doctor e mai mult decat recomandata.