| Stefan242424 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.Aseara am fost lovit in cap cu pumnul de un amic si am un cucui in partea stanga a capului ce pare sa usture cand il ating.
Ce trebuie sa fac sa scap de cucui si vreau sa stiu daca e ceva grav si daca ar trebui sa ma duc la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acum nu mai poti afce nimic. era indicat imediat cum te-a lovit sa pui un pachet cu gheata, la cap.

Acum poti sa- faci reclamatie la Politie si poti sa inchei prietenia cu asta, care oricum nu-tie ste prieten daca te-a batut si putea chiar sa te omoare daca tunul cre ti l-a dat era in tampla sau in cerebel.

| RobertMoon a răspuns:

Trebuie sa iei Nurofen sa se duca inflamația, dar mai bine te duci la spital ca sa îți facă un control pentru că orice lovitura la cap poate avea consecinte nebănuite, deci e ceva serios.

| Crackman a răspuns:

Astepti cateva zile, din moment ce nu ai pierdut cunostiinta sau ceva nu ai nimic medical