| Trq a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare. De multe luni, dar rar, mi se incordeaza deodata mușchiul de la picior si doare foarte rau. Tine ~1 minut durerea. De la ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Lipsa din organism de magneziu, calciu sau alte vitamine pot duce la astfel de spasme.Cel mai indicat este sa ceri sfatul unui medic.Acesta iti va prescrie ceva indicat problemei tale.

| Goddess23 a răspuns:

Cel mai probabil ai un deficit de magneziu in organism si de aici contractia muschiului dureroasa. Poti lua din farmacie suplimente de magneziu si sa consumi mai multe legume verzi, fasole si apa plata sau minerala dar nu cea de la robinet. Aaa si evita carnea in exces, zaharul, cofeina pentru ca reduc aportul de magneziu din organism.

| SuplimenteNutriline a răspuns:

Ia o pastila de calciu. Calciul iti lipseste. Uite aici:
http://nutriline.ro/vitamine--minerale/minerale