| Irina777 a întrebat:

Ce poate sa fie? Am dureri enorme in gamba dreapta. Se intampla atunci cand merg repede, sar in sus sau dansez, deci cand nu fac miscari mari nu ma doare, dar e de ajuns sa dansez sau sa merg repede cateva secunde si apare durerea asta enorma, nici nu stiu unde e localizata, am impresia ca e in interiorul osului...dar nu e muschiul precis, deci apare durerea si persista asa vreo 15-20 de minute apoi trece. Inainte mai avem momente de astea, o saptamana, doua si trecea, insa acum tine deja de vreo luna...si ma doare enorm incit mi se taie respiratia, cine stie cam ce poate fi? PS: traume sau fracturi la picior parca nu am avut, numai asa palituri si vanatai minore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Ori ai probleme cu fibrele musculare, daca durerea trece daca pui o compresa rece e de la muschi daca e de la os nu trece, du-te la doctor, mare grija cum calci si daca ai cumparat pantofi cu toc mare, nu schimba des incaltamintea