| PeLeU a întrebat:

Salut.
Am și eu o întrebare mai serioasa.
În urma cu aproximativ 2 ani în urma unei masturbării, am mers la toaleta sa urinez, iar după ce am urinat pur și simplu simțeam ca ma trece din nou poate chiar mai puternic.
Am fost la diferiți medici, am făcut o gramada de analize de sânge și urina și nu mi-a ieșit nici o infecție, am făcut secretie uretrala acum 1 luna, tot nimic, în urma cu 3 luni am făcut rmn pelvin și tot degeaba.
Am observat ca în momentul când îmi fac igiena observ un miros mai delicat din uretra, iar orificiul extern al uretrei are asa o culoare mai spre negru...
Menționez ca în ultimul timp am început sa urinez din ce în ce mai des, nu ma ustura, nu simt dureri pur și simplu am senzația asta mereu.
Nu am întreținut relații sexuale pana acum și menționez ca am 18 ani.
Dau la medicina si m-am interesat foarte mult pe tema respectiva și am înțeles ca o citoscopie ma poate ajuta foarte mult sa descoper ce am...
Ce părere aveți de acest caz?
Mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

*Cistoscopie, cistoscop fiind instrumentul folosit.
Daca tu consideri ca in urma acestei proceduri s-ar putea deslusi "misterul" sau daca te-ai simti mai bine avand confirmarea ca este totul in regula din toate punctele de vedere, atunci fa-o!
Ce anume te impiedica sa nu o faci?
Este foarte posibil sa iasa bine. Poate doar consumi mai multe lichide, ori alcool sau cafeina. Poate fi doar o polachiurie.Nu este neaparat sa fie o afectiune misterioasa sau ceva grav.Dar daca vrei sa scapi de indoieli, fa-ti o cistoscopie.

| dinaprilie a răspuns:

Fascinant caz. E de doctor House. Daca este ceva "nasol" si te si vindeci poate fi de doctorat!
Scuze "caterinca" daca te-ai simtit ofensat!