| AlbertoMadalin17 a întrebat:

Salut, am și eu o mică întrebare despre alimentație.
Brânza făcută din lapte de capra și oaie câte calorii, grăsimi, proteine are ca nu găsesc pe net..am găsit doar ceva care spune ca 100 de grame are 71 g grăsime și 6 proteine..nu prea cred asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Razvan500Raz500Razvan a răspuns:

Exista calculator online pentru asta si iti spune in functie de cate g

| Frank51 a răspuns:

Brânză de oaie are 283kcal
18gr proteine, 21gr grăsime. Găsești toate alimentele aici https://calorii.oneden.com/Calorii-Branza-de-oaie.html

| sierra1 a răspuns:

Aliment Calorii Proteine Lipide
--------------------------------------------------
Telemea de capra 270 16 22
Branza de oaie 283 18.2 21.1
Branza de vaca (grasa) 285 11.5 24.9

cam pe acolo toate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de câte capre și câte oi ai, de aceea nu găsești pe net.
Așa că capră și oaie găsești pe net, mulgele și fă brânză.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la supermaket, cauta o branza de oaie sau de capra si citesti eticheta cu detalii nutritionale...

| AlbertoMadalin17 explică:

Ma refer la brânza făcută din lapte de oaie și capră împreunate ca am cumpărat de la țara și nu găsesc câte calorii, grăsimi și proteine are