| AlbertoMadalin17 a întrebat:

Am și eu o întrebare legata de alimentație.
Eu ma aflu in surplus caloric, trebuie sa consum 2500 calorii, fac flotări, abdomene, ridicari la bara, gantere.
Problema este ca:
Eu am o aplicație care îmi calculează caloriile și tot odată îmi pune o limita la proteine, carbohidrați și grăsimi si nu pot mânca la acea limita. Pur și simplu nu găsesc ce sa mănânc in acea limita și sa am acele calorii îndeplinite.
De exemplu acum am trecut cu 63g peste proteine și 42 grame peste grasimi.
Ma va afecta cu ceva?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai nevoie de 2 grame per kg., 7 grame de grame de carbo, 1gtam de grasimi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi si intreaba un medic el stie

| Apokales a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic surplus de proteine si grasimi, ele refac rezervele de glicogen din ficat, iar apoi trec ca rezerve de energie in grasimea corporala.

| RAY a răspuns (pentru Apokales):

Nu uita ca 25% din calori din proteine se pierd prin metabolizare