| Trq a întrebat:

Am şi eu o problema de ceva timp. Ma mănâncă foarte rău în zona intimă sa zic asa, daca dau cu mana prin părul pubian cade matreata, de la ea e mancarimea? Cum scap de ea? Si alta problema, mi-au aparut 2 pete rosii la stinghea picioarelor, in stânga si dreapta penisului, si ma mănâncă. M-am dat cu exoderil, se usca zona îmi trecea mancarimea o perioadă scurtă, dar la căldură sau transpirație se inroseste, si produce senzatie de mancarime. Cum sa scap de matreata si cele 2 pete rosii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ee a răspuns:

Cu crema biazol

| PopaCristian a răspuns:

Daca problema persista, chiar in conditiile respectarii igienei totale, cel mai bine e sa apelezi la un medic specialist dermatolog!