| alexland12 a întrebat:

Salut, am si eu o problema de ceva timp. Nu citesc foarte mult, cam o carte, doua pe luna si de vreo 3 luni, daca citesc mai mult de 15-20 de minute incepe sa ma doara capu, sa ma i-a somnu si daca ma ridic in picioare mi se intuneca totul in fata ochilor, nu mai vad nimic (negru) si ametesc timp de cateva secunde. Uneori imi pierd si echilibrul. Dorm cam 6-7 ore pe noapte, am 17 ani. Trebuie sa fac o vizita la oftalmolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Am avut şi eu problema asta în trecut.Am fost la medic şi mi s-a spus să încerc un exerciţiu, timp de o săptămână, pentru muşchii ochilor.Du-te, dacă problema persistă. Baftă!

4 răspunsuri:
| badboy18 a răspuns:

Poi ...citesti destul de mult big grinbig grin. Da asa am patit si eu sa stii si dupa ce am mers la oftalmolog mi-am revenit...winking

| chocco1995 a răspuns:

Da,cu siguranta! mergi la oftalmolog

| lucian007 a răspuns:

Probabil ca da, aceeasi senzatie cu intunecatul si pierdea echilibrului o am si eu de fiecare dat cand ma ridic de pe canapea/scaun... durerea de cap poate fi ori de la ochi ori de la vvreo sinuzita dar cu e vara nu prea cre...iar despre pierderea exhilibrului cred ca e doar din cauza ca ne ridicam prea brusclaughingar trebui sa ne ridicam incet ca babelerolling on the floor

| LittleBigTroll a răspuns:

S-ar putea sa iti fi stricat ochii stand prea aproape de pagina! Mergi la oftalmolog pentru o investigatie mai amanuntita! Salut!