| Georgicaaa123 a întrebat:

Heii! De fiecare data cand ma ridic in picioare ametesc..si vad negru....ramane doar un punct mic in care mai vad ce se intampla.Am fost acum doi ani la doctorul oftalmolog si mi-a zis ca am dioptrii mici si nu e nevoie mare sa port ochelari si mi-a dat trimitere la spital.Acolo...am fost internata o saptamana si mi-a facut tomograful si alte analize.Ei au zis ca am inceput de sinuzita.Mi-a dat tratament si de cateva luni am inceput iar sa ametesc (doar atunci cand ma ridic in picioare si dureaza cam 20-30 de secunde). O sa am nevoie de ochelari? Cateoadata ochiul drept mi se da inspre nas dar foarte rar.
~Funda!~

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de Hipotensiune ortostatică - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......atica_9594

http://www.sfatmedical.ro/Semne_si_simptome/Hipotensiunea_ortostatica

http://citynews.ro/......ate-116058

Sau de o anemie...

Un control la medicul de familie şi nişte investigaţii suplimentare vor confirma sau infirma diagnosticul prezumtiv!

Toate cele bune!

2 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Lipsă de calciu sau magneziu ori prea mult timp în pc, televizor sau smartphone, de asemenea aerul proaspăt și mișcarea s-ar putea să te ajute.
Dacă e din cauza tensiunii atunci cafeaua te ajută!
Dacă continui să ai astfel de probleme mergi la doctor, multă sănătate!

| Khero a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu, dar la mine se manifesta doar daca ma ridic brusc in picioare. Ultima data cand am mentionat problema asta doctorului de familie, mi-a spus ca am o lipsa de calciu serioasa. Acum nu stiu daca se aplica si la tine. Incearca niste vitamine si in opinia mea, trebuie sa te internezi iar in spital, doar ca sa te asiguri.