| CodrinBradeaCox a întrebat:

Salut am si eu o problema mai rusinoasa, legata de vanturi...Cand stau spre exemplu la scoala pe scaun ceva mai mult timp se face locul in care stau mai cald si miroase urat de la in vant cel mai probabil.
Cand am fost acum ceva timp la doctor era o chestier pe care ti-o punea pe burta sa vada ce organe ai pe acolo sau ceva de genu si la mine nu putea sa vada din cauza gazelor pe care le aveam in burta si trebuia sa apese mai tare ca sa vada,ceea ce nu-I normal in mod normal.
Eu beam mult suc gen coca cola si sprite etc cu acid dar am inceput sa nu mai beau dar problema inca este...
Cum pot sa remediez asta,nu vreau comentarii rautacioase pentru ca fiecare om are problemele lui iar asta e un site unde-ti spui problema si astepti un miracol sau mai bine sups asteti un raspuns care sa te ajute, ati prins voi idea.
Multumesc anticipat.
Ps : Am 17 ani, si greutate in jur de 55 kg cam asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la doctor. Gazele pot fi din diferite cauze: lipsa bacterii, pancreasul nu lucreaza, etc. Trebuie sa-ti faca analize si sa vada care-i cauza. Apoi se poate discuta de tratamente si alea doar alternative (homeopate) pentru ca cele medicale doar medicii le pot propune.