| 2Fast4You a întrebat:

Am un porcusor de guineea de aproape trei ani. In urma cu 2 luni, a avut niste probleme din cauza verdeturilor, mai exact a facut diaree, timp in care nu prea a putut sa manance alimente mai tari (morcov, castravete sau sa roada lemnisorul ala pentru a-si toci dinti).

Intre timp si-a revenit, dar totodata si dinti sai au crescut si incet incet nu a mai putut manca deloc, deci l-am dus la medic. Medicul i-a taiat dinti, iar apoi credeam ca totul va fi bine. Dar nu a fost chiar asa pentru ca in cateva saptamani, aceeasi problema (in aceasta perioada tot nu a mancat ceva mai tare). Deci a tebuit dus din nou la doctor, din nou si din nou.

As vrea sa stiu ce as putea sa imi mai dau de mancare, pe langa iarba, paine, biscuiti, salata, pantrunjel, marar si deasemnea cum as putea cumva sa il fac din nou sa manance cum manca...

Multumesc. Am uitat, dau funda pentru fiecare raspuns bun. tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut, imi primul rand vreau sa iti spun ca ma bucur sa aud ca mai are cineva in afara de mine porcusor de guineea.
In al doilea rand, ca sa nu ii mai creasca dintii, el trebuie sa aiba permanent ceva de ros: grau, porumb, morcov, mar, cereale sau atunci cand nu mananca este de preferat sa ii pui o bucata de carton.