| RecKinul a întrebat:

Salut! Am văzut o reclamă pe Tik Tok la ochelari: "O pereche de ochelari, cu toate gradațiile de care aveți nevoie, nu mai trebuie să schimbați ochelarii, puteți folosi o pereche chiar dacă aveți gradații diferite la fiecare ochi.
Tot ce trebuie să faceți este să vă puneți ochelarii ONE POWER ZOOM și ochii dvs. vor găsi în mod spontan și automat focalizarea ideală în funcție de ceea ce priviți".
Există ochelari cu lentile autoreglabile sau e o păcăleală? Am căutat pe Google și nu găsesc informații despre astfel de ochelari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E o mare țeapă.

| Yuoia a răspuns:

Pacaleala, teapa, sau orice alt sinonim.
Nu exista lentile autoreglabile.

| UserRo10 a răspuns:

Fiind reclama pe asemenea platforma suna a teapa 100%
In realitate exista ochelari cu lentile progresive ce pot sa aiba 3 dioptrii in aceeasi lentila

| literallythesamebruh a răspuns:

Salut! Majoritatea reclamelor de genul de pe TikTok nu reprezintă cu adevărat realitatea, fie că sunt sau nu marcate ca reclame.