| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut anul asta in martie m-am operat la o aluniță care a crescut prea mare care era pe spate lângă coloana. Operația a decurs bine s-a vindecat ok. Dar de vreo 3 luni a început să crească ceva acolo și mă doare daca stau pe partea acea ce poate fi. Urmează să merg la un control la anul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa mergi la control.
TPU nu este laborator dermatologic.

| NLS a răspuns:

Mergi la un oncolog bun cât mai repede, am avut și eu în 2004 aceeași problema (operație la 3 alunite pe spate). S-a vindecat bine, am fost la un singur control după 6 luni, pentru ca una fusese maligna.
Sper ca ai fost la un dermatolog înainte de operație, sa stabilească felul alunitei.
De 3 luni puteai deja sa mergi la un control. Sper ca știi ca nu-i de joaca.
Multă sănătate!

| ALEXXXL19 explică:

Înainte să mă operez am fost și m-au trimis la un chirurg să mă opereze de urgență că mă tot loveam la ea. Am vb cu doctori care mă operat și mi-a spus să mă duc la un control sunt in Cehia in momentul de față urmează să mă duc la un control dar momentan nu mai am bani sărbătorile mau mâncat de bani pe 12 voi merge.

| ALEXXXL19 explică:

Da era maligna

| ALEXXXL19 explică:

Este doar un sfat. TPU. Răspunsul îl iau eu

| ALEXXXL19 explică:

Daca ar fi așa ar trebui să mă duc de mult la cât de bine mai operează corpul meu cu mine.