| Anonima568 a întrebat:

eu m-am operat de apendicita pe 8 august, si de cateva zile ma doare operatia si cand stau pe partea cu ea ma doare, si am unele momente cand ma ustura. Dc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralucutza a răspuns:

Operatia e complet vindecata? Adica, prezinta aspect normal, nu e rosie, umflata, nu curge nimic din ea? Nu te-ai lovit cu nimic astfel incat sa ranesti in orice el operatia? Daca operatia e ok, si ai fost la control si ti-a zis ca e bine, atunci e posibil sa te mai doara cand stai pe-o parte pentru ca la urma urmei a fost o taietura si inauntru se vindeca mai greu. Daca insa operatia e infectata, e clar ca de la asta vine durerea si trebuie sa mergi la spital cat poti de repede.