| TechnoCocktail a întrebat:

Are ceva daca la cina mai consum carbohidrati? Adica o mancare de cartofi,piure, paste cu carne? Ma pot ingrasa? Am scoala dupa-masa si nu prea mai apuc sa mananc mancaruri gatite deloc de cand incerc sa imi schimb regimulstraight face trezindu-ma la 9 nu apuc sa mananc decat fulgi de ovaz si o gustare dintr-un fruct la 12. Mentionez ca am 16 ani, 61 kg, 1.76 inaltime si sunt baiat.Fac sala+cardio 3 zile pe saptamana.
Rog sa raspunda cei cu ceva experienta.Multumesc!

Fara raspunsuri de genu : "Seara mananca proteine"'. " Evita mancarurile astea seara".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu te ingrasi doar cu ce consumi la o singura masa, conteaza cantitatea de calorii pe care o consumi in intreaga zi.

Sincer, la cum mananci ma mir ca ai 61 de kg straight face

| TechnoCocktail explică:

Bai. NU am mentionat ca la scoala imi mai fac si cate un sandwich sau mai trisez cu cate ceva ''bun'' de la patiserie.