| Bă_Radu_1993 a întrebat:

Aulin este antibiotic? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,nu,nu este un antibiotic ci este un medicament care apartine unui grup de medicamente numit antiimflamatoare nesteroidiene care sunt prescrise de obicei pentru inlaturarea durerii, inflamatiei si redorii articulare.

| Bă_Radu_1993 explică (pentru qwertpro):

Mulțumesc. Am avut puroi in gât am terminat de luat antibioticul și m-a luat durerea de măsea și am luat Aulin azi deoarece nu pot lua antibiotice că marți fac exudatul faringian. Mulțumesc.

1 răspuns: