| linx a întrebat:

Salut, azi am avut un accident mi-am taiat un tendon la policele drept, am fost la urgenta si m-a cusut si mi-a dat antibiotic poate cineva sa-mi spuna daca pot sa iau si un anticoagulant si care este perioada de refacere. D-nul doctor mi-a spus ca nu e nevoie de alta interventie insa eu stiam ca tendonul e foarte slab vascularizat si de obicei se intervine si doua oara.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

O sa ai nevoie de reabilitare pe termen lung si exercitii acasa.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Asculta numai sfatul medicului care te-a vazut.Nu lua medicamente dupa ureche.