| Tottttttto a întrebat:

Eu am avut un mic accident si anume la policele de la mână stângă (degetul mare) m-am taiat destul de tare si mi-am sectionat un tendon si un nerv. In urma cu două săptămâni m-am operat si acum am încă firele. Nu pot sa imi misc degetul si imi este un pic frica ca nu voi mai putea vreodată. Eu vreau sa ma fac chirurg general. Mai am sanse sa ma fac chirurg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Afurisenia a răspuns:

Da, cu conditia sa te vindeci si sa poti folosi degetele, inclusiv sa simti totul cu finete. Chirurgie nu inseamna doar taiat cu bisturiul.
Daca ai temeri, mergi acum la un control.