| anonim_4396 a întrebat:

Azi am dat cu un insecticid (cypervet) ce are ca substanță activă cipermetrina.
Am diluat-o cum a spus veterinarul si am dat in toate camerele, pe lenjerie, pe perne, unele haine, saltele, etc
Evident ca voi schimba lenjeria, insa această substanță este toxică pentru om?
Daca Voi aerisi toata ziua, inca exista pericole?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ShaniTempo a răspuns:

Nu,în niciun caz nu poate dauna organismului omenesc, evident daca nai respirat tare acea substanță, iar ce tine de lenjerie, dai o spalatura cu apa fierbinte