| Advvrt a întrebat:

Azi am fost la sala si mai pe seara am inceput sa simt o durere usoara, asemănătoare cu o intepatura in zona buricului. Tin sa menționez ca mi s-a mai intamplat si acum mult timp dupa ce faceam exerciții fizice. Ideea e ca am mucrat mult abdomen si picioare azi. E doar o febra musculara sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu știu ce este, dar ce știu îți spun: evită efortul până îți va trece.
Suprasolicitarea este și atunci când te simți în formă și muncești prea mult, dar și atunci când simți durere și se continuă efortul.
Sfatul meu este să iei o pauză totală, și să consulți medicul.
Noi nu trebuie să mergem la sală ca să ne distrugem sănătatea.

| razvibalook a răspuns:

Durerea este din cauza greutăților prea mari.

Simptomele sunt pentru o hernie ombilicala. Dar nu e neapărat sa fie asta.
Ia o Pauza happy