| Georgeeu a întrebat:

Salut,de ceva timp am inceput un program de exercitii fizice dar am o febra musculara in zona abdomenului...inseamna ca muschii cresc sau ce...cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| stresat a răspuns:

Nu cresc ca si cozonacii muschii. Trebuie sa lucrezi destul de mult ca sa inceapa sa creasca. Febra musculara apare atunci cand faci efort mare. La febra musculara apare acidul lactic in muschi, care este un fel de reziduu. Nu stiu exact cum sa explic, nu cunosc prea multe detalii. Citeste articolul asta, poate te va lamuri mai mult http://www.culturism.ro/anatomie/acidul-lactic.html

1 răspuns:
| Q69 a răspuns:

Cand faci un antrenament bun trebuie sa apara si febra musculara
dar sa nu confunzi febra musculara cu intinderile musculare