| anonim_4396 a întrebat:

Azi de dimineata m-am trezit cu un abces si cu gingia umflata. Abcesul s-a facut la o masea care are nervul scos si nu este prima data cand se intampla.Ma puteti ajuta cu ceva? Am falca stanga umflata rau.De ce s-a facut asa de rau? Pot face ceva sa mi treaca? Nu ma doare dar ma enerveaza rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la stomatolog sa-ti elimine puroiul de la masea si sa-ti dea antibiotic, altfel infectia urca la ochi si cap. Nu glumesc, am avut o colega care a ajuns in spital si 2 saptamani iau facut penicilina cate 2 flacoane la 4 ore, din cauz aca era atat de grav si risca sa-i urce infectia la creier, iar la fata era deja dezfigurata.
Nu astepta nimic, nu-i de gluma, fugi la medic!

1 răspuns:
| SteFannZz a răspuns:

Acum am apasat pe abces si a iesit un fel de puroi cred....de culoare verde inchis-negru