| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, azi dimineata m-am ras la subrat cu un aparat de ras si mi-a dat putin sangele intr-un loc, mi s-a mai intamplat sa ma zgarii dar mi-e frica sa nu fii rupt vreo alunita sau ceva. Eu stiu ca nu am nimic acolo pentru ca n-am avut niciodata dar cum imi pot da seama daca a fost o alunita? Nu a curs sange, doar acolo in zona aia e putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Foloseste aparat de ras electric.
E mai economic, nu necesita spuma, nu te taie, etc.
Daca e cu baterie incarcabila, atunci poti merge si in excursie si nici de curent nu prea ai nevoie. happy

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu iti cunosti corpul, macar pe exterior, mai bine te lasi de chestiile astea.

| sierra1 a răspuns:

Se cicatrizează repede și vezi ce e. Probabil nimic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Alunita oricum va creste la loc daca nu se opreste sangerarea poate fi o alunita.

| Milmoias12 a răspuns:

Pielea ta nu este obisnuita cu asa ceva sau poate te ai lovit.

| eusuntionut26 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca ti s-a rupt.