| Alexandru3838 a întrebat:

Bună seara! Aseară m-am tăiat la subraț și mi-a curs sânge, se poate face cancer acolo unde curge sânge? Aluniță nu am in zona aceea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Cancerul nu se face de la taieturi, dar se fac infectii, daca nu ai curatat imediat locul taiat si nu l-ai bandajat.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,dar fi mai atent data viitoare

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Nu faci cancer. Da-i cu spirt si pune un bandaj acolo pana se cicatrizeaza. Foloseste o masina de tuns. In felul asta nici nu risti sa te iriti sau tai.

| Lrs2015 a răspuns:

Nu se face cancer!