| clawdyu22 a întrebat:

Salut, cam cat rezista produsele pentru memorie bazate pe plante naturale. Am o cutie de Energy and Memory de la Calivita luata acum un an jumate. Mai sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Ori scrie pe cutie data expirarii,ori scrie data fabricatiei si cate luni este valabil madicamentul. Daca ni gasesti datele pe flacon, mai bine aruncal, deoarece ori il iei de geaba, ori poti sa faci o alergie! Daca depaseste maxim o luna, ar mai fi bun.

| clawdyu22 explică (pentru pietrean):

Pai un scrie nicaieri, tocmai de-asta am intrebat. stiam ca produsele de genul asta dureaza mult, mai ales ca sunt naturale.

| pietrean a răspuns (pentru clawdyu22):

Daca ai flaconul si nu scrie nimic, atunci datele pentru valabilitate scriaiau sigur pe cutie.Este obligatoriu, sa scrie undeva, ori pe flacon, ori pe cutia de carton! Arunca-le!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pe fiecare produs trebuie sa scrie data fabricarii si data expirarii.
Uita-te la aceste date, pe spatele produsului se afla.
Arunca-le daca nu scrie niciunde nimic.
Niciodata sa nu consumi un produs care nu are inscriptionata data de fabricare, respectiv expirare!
Te pup!

| archas a răspuns:

Trebuie sa aiba scris pe ele un termen de expirare!

| rikimaru95 a răspuns:

Scrie pe spate... In general tin 2 ani, dar nu este neaparat.