| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cand am dat capacul de la mancare mi-a venit aburul acele fierbinte si mi-am "oparit" un pic mana. Ce sa folosesc, o crema sau sa ma bandajez simplu sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dermazin, este o cremă foarte, foarte bună pentru arsuri şi orice fel de răni.
Să nu pui niciun bandaj, lasă rana să "respire".
Pa-pa.

| grab a răspuns:

E o crema mai scumpa pe la farmacii cu Aloe Vera intr-un tub de tabla ca de pasta de dinti asa.
E foarte eficienta, ia durerea instant.

| Grimmjow69 a răspuns:

Buna.
Foloseste ulei de floarea soarelui, dai putin pe mana si o sa-ti treaca durerea, apoi pune un bandaj sa nu se infecteze.

| GameOverBitch a răspuns:

Crema de galbenele sau albusul de la ou.
Pui pe rana si nu bandaja. O sa-ti treaca.

Sa ai o zi buna!

| DeniseBryella a răspuns:

O sa te ajute crema de galbenele dar dupa poti sa si bandajezi...
Sper ca o sa-ti treaca repede.big grin