| Nina111000 a întrebat:

am 19 ani si la 2 ani m-am oparit cu apa fiarta pe toata mana dreapta si am ramas cu cicatrici. Caut o crema sau un remediu pentru cicatrici vechi care sa le faca mai putin vizibile sau sa dispara daca este posibil. Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu poti scapa de ele cu creme. Doar prin operatie cu laser.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar daca sunt deja cicatrici, doar o operatie estetica te-ar putea ajuta.
Nu exista crema care sa 'remodeleze" o piele afectata de cicatrici.