| dfwq23 a întrebat:

Salut, cand fac exercitii (2 exercitii pentru fese a cate 20 repetari si 30 ridicari in varfuri pentru gambe) ma simt de parca am facut 5 seturi dar eu fac fara seturi. Ma simt obosit pentru ca am dat-o tryhard 2 saptamani (3 zile la alergat si un antrenament de o ora cu 2 seturi in fiecare dimineata si de 2 saptamani pana acum plec la fotbal si vin foarte obosit si mananc ca animalul. Ce trebuie sa fac, sa continui exercitiile sau sa fac o pauza pana imi revin (nu pot alerga ca inainte, muschii de la picioare tot timpul sunt incordati cand alerg si cand sutez mingea o dau cu forta iar dupa 2 ore abia de sutez cu forta)?
Daca sa fac o pauza, se poate o aproximatie de zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| kb9 a răspuns:

Daca faci sport, normal ca obosesti, la fiecare 4 zile, fa o pauza de 1 zi. Si data viitoare scrie si tu ceva mai scurt.