| Passatb6 a întrebat:

Salut, care e treaba cu gripa asta?
Trebe' sa ma ma tem? Sunt din Mehedinti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Nu trebuie sa te temi si sa ai grija de tine. Nu sta langa persoane ce sufera de gripa si in caz ca esti intr-un transport comun încearcă sa nu stai langa persoane racite. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia Vitamina C cate 2-3 capsule pe zi, sa-ti intaresti sistemul imunitar si nu te va afecta.

| Wr3nch a răspuns:

Treaba cu gripa asta e ca mor oameni care au deja alte boli si gripa vine peste ei. Nu ai de ce sa te temi. Daca simti simptome merhi la medic, iei tratament si trece.

| Passatb6 explică (pentru Wr3nch):

Am facut un vaccin, dar nu stiu, trebuia sa il fac mai de mult, ala care se face la 18ani, ceva de genu' parca. Dar faza era ca aveam putina sampanie la kilometraj laughing

| Goete a răspuns:

Nu te teme, moartea e un stadiu normal care urmeaza Oricum, dupa viata

| Adi88 a răspuns:

Mananca mult usturoi si ai sa vezi ca no sa se prinda de tine.

| SiZZer a răspuns:

Moarte placuta, ce pot sa zic rolling on the floor. Acum sa lasam gluma la o parte, nu trebuie sa te temi, stai linistit!