| Maxiimuss a întrebat:

Care este procesul "conditiei fizice"? Cu ce difera un om care n-are conditie fizica deloc cu unul care are conditie fizica? Cum se formeaza aceasta(ma refer ce se schimba in organism).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul a fost creat ca vanator,culegator, pescar, agricultor.adica o viata activa.corpul nostru este adaptat la asa ceva.stand in calculator acasa,urcand in masina la plecare, la calculator la servici, inseamna sedentarism.depuneri de grasimi, pierderea conditiei fizice adica a rezistentei la oboseala, la boli si la factorii de clima. facand sport si miscare iti tii active toate cele asa cum e corpul obisnuit.