| Twister09 a întrebat:

Care medicament este mai bun? Essentiale forte n sau hepaprotect forte?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Liv.52 e mult mai bun că astea 2.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cel mai indicat ar fi să întrebi un medic de familie sau un asistent farmacist ce medicament trebuie să iei pentru a-ți proteja ficatul de probleme precum lipsa de somn, antibiotice, alcool etc.

| Trioda a răspuns:

Faci o confuzie.
Hepato protect, se ia indiferent de ce medicamente iei, are rolul de a proteja ficatul, precum spune si numele sau:Hepato(Ficat) protect (protectie)..de efectele nocive ale acestora.