| Twister09 a întrebat:

Salut, hepaprotect forte se ia cu apa? Cu un pahar de apa?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da cu apă se ia. Parca esti in bancurile alea vechi cu Dem Radulescu dar pastila o pot lua inainte de cafea? Da, dar inainte de care cafea? De prima cafea? laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se poate lua doar apă fără pastile.
Și ea protejează ficatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se ia cu câtă simți nevoie.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Orice medicament ar trebui să se administreze cu apă, deoarece medicamentele au diferite dimensiuni și gust neplăcut precum gustul amărui acestea neputând fi înghițite.De reținut ar fi să nu administrezi medicamente fără prescripție medicală sau sfatul farmacustrului.

| gogu220 a răspuns:

Se ia cu binişoru.
Dar dacă chiar vrei să îţi surprinzi ficatu, o iei cu votcă.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Afaik alea sunt capsule
capsulele poti sa le inghiti cum vrei tu, si fara apa deloc daca poti

aspirina si antibioticele mai ales, dar si orice pastila care nu e imbracata in ceva lucios trebuiesc neaparat luate cu multa apa, altfel se pot lipi de stomac si sa iti produca durere, arsuri sau chiar ulcer