| Giinger a întrebat:

Care sunt cele mai bune metode de relaxare? Ce faceti voi sa va calmati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă relaxează orice îmi face plăcere.Îmi dă o stare de relaxarea când citesc,când stau cu prietenii,când îmi beau cicolata caldă dimineața cu prietena cea mai bună, când merg cu bicicleta.
Calmarea o găsesc oarecum diferită de relaxare. Calmarea este o starea care apare după una de nervi.Sau de neliniște.Mă calmează un film sau documentar bun (care să-mi atragă atenția), un ceai de tei, o aterizare într-un pat pufos și cald.

15 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Stau în pat, mă uit la TV și mănânc niște fructe.

| ionutzu94 a răspuns:

Rock dnb dubstep tehno metal

Răspuns utilizator avertizat
| RazzyFUnik a răspuns:

Relaxarea e una
calmarea e alta
muzica filme articole pe net de citit...plimbare discutii cu amicii

| Tlbi a răspuns:

Jocuri de relaxare http://xux.ro/jocuri-de-relaxare-a-mintii-gratis/
ITI RECOMAND!

| TheBloodyRoses a răspuns:

Pai eu una ascult muzica sau intru pe cate un site sa citesc cate cv big grin.Fiecare are metode care i se pare fie mai bune fie mai proaste.Deci ar trebui sa fie un mod in care sa-ti placa tie sa te relaxeziwinking. Sper ca te-am ajutat.

| Reiikó a răspuns:

Stau in pat si ma uit la televizor
Ascult muzica:
Edward Maya & Vika Jigulina - Stereo Love
http://www.youtube.com/watch?v=p-Z3YrHJ1sU
Liviu Hodor feat. Mona - Sweet Love
http://www.youtube.com/watch?v=vgDJDHpENnI
Beyoncé - Halo
http://www.youtube.com/watch?v=bnVUHWCynig&ob=av3n

Asta fac eu sa ma relaxez

| alter4ego a răspuns:

Fumez un joint.big grin

| lazarsergiu a răspuns:

Ma pun la somn! Sau ies la plimbare in parc si incerc in cazul in care sunt suparat sa vad altfel viata:

| FlorinaOnt a răspuns:

Ascult muzica, citesc bancuri, ma uit la tv...:d

| valentinemernic a răspuns:

Un joint slabut, cu o muzica jamaicana.E parfum

| alter4ego a răspuns (pentru valentinemernic):

Clar.:D the best! http://www.youtube.com/watch?v=mxLgrB3Xylc dovada, cel putin pentru muzica jamaicana:D

| valentinemernic a răspuns (pentru alter4ego):

Parfum:X

| MCLary a răspuns:

Ascult melodia de la one direction what makes you beautiful big grin

| Stephu a răspuns:

Paiii.eu ca sa ma relaxez fac o baie cu multa multa spuma, ma uit la T.V. cu o punga de pOpcOrn lange mine.citesc o carte sau ascult muzica!
pup si please funditSa!