| Wordofthat999999 a întrebat:

Care sunt toate beneficiile ceaiului de pelin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.libertateapentrufemei.ro/......lin-166863

eu personal nu cred in nimic ce scrie acolo, bea apa ca are acel efect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, beneficiile ceaiului de pelin sunt numeroase. Printre acestea se numeră o digestie mai bună, uşurarea durerilor menstruale, întărirea sistemului imunitar şi nu numai.
- ajută la pierderea în greutate.
- detoxifică organismul.
- ajută la reglarea glicemiei.
Acest ceai are şi unele efecte secundare, cum ar fi reacţiile alergice.
Componentele active ale ceaiului de pelin sunt, de asemenea, foarte puternice şi pot fi toxice în cantităţi excesive.
Consumul de ceai de pelin este recomandat pentru persoanele ce suferă de anxietate, insomnie, depresie, inflamaţie, răceală, tuse, gripă, infecţii respirtorii şi probleme renale.
Ceaiul de pelin ajută la scăderea stresului sistemului nervos şi metabolic. Acest ceai îţi poate creşte metabolismul şi creşte arderea pasivă a grăsimilor. Poate stimula pofta de mâncare, reduce balonarea, crampele şi contractează constipaţia şi diareea. Ajută la producerea de bilă pentru stimularea digestiei şi combate dismenoreea ( crampele menstruale).
Sper că o să-ţi fie de folos! happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Acelasi articol care l-am postat si eu, da si sursa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Aha... nici nu m-am uitat ce ai răspuns tu, dar am intuit.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Intuitie feminima ce sa spun