| Rapu a întrebat:

In ultima vreme am tot auzit despre Ceaiul Verde.Imi poate spune careva care sunt beneficiile ceaiului... adica slabesti te ingrasi? Promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Http://www.medicina-naturista.ro/......verde.html
Te ajuta sa slabesti, nu sa te ingrasi.

6 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Ceaiul verde slăbeşte, pentru că are proprietăţi diuretice.

| Bulinăăă a răspuns:

Da slabeste!
ajuta la digestie!

iar. facant treaba... [mare big grin]

elimini grasimile. si toate cele.

deci DA slabesti!

dar nu te astepta sa slabesti. nu situ exagerat deci slabesti foarte putin

dar slabesti

| 000iasmina000 a răspuns:

Categoric nu slabesti. Adica, sa zicem ca daca mergi ziilnic la MC. Donalds si bei ceai verde, nu inseamna nimicstraight face Mai ales daca e de la Nesstea.winking

Nici de ingrasat nu pot spune ca te ingrasi de la un ceai, depinde si in ce context il consumi, ti-am zis si mai sus.

Ceaiul verde nu prea e indicat pentru copii thinking Nu e nici foarte gustos si contine cofeina. E un inlocuitor bun pentru cafea, dar asta dupa ce ai trecut de o varsta.

Il poti inlocui usor cu ceaiul de tei, de fructe de padure sau de menta.

Bafta! happy

| zuzukaeu a răspuns:

De ingrasat nu te ingrasi de la el, de slabit poate ca da, eu am folosit o perioada lunga de timp dar sincer nu a dat rezultate.

| rebeca a răspuns:

Acest ceai imbunatateste tranzitul intestinal, accelereaza metabolismului, regleaza cantitatea de glucoza din sange si contribuie la detoxifierea organismului, deci organismul lucreaza mult mai bine si pe langa o alimentatie sanatoasa si exercitii fizice te ajuta sa slabesti.Pe langa acest aspect ceaiul verde contine un numar mare de antioxidanti naturali si ajuta la prevenirea mai multor boli.