| Bianca_3121 a întrebat:

Care sunt beneficiile ceaiului negru? Pareri pro si contra!

Răspuns Câştigător
| AliceAll a răspuns:

Ceaiul negru este recunoscut in intreaga lumea pentru beneficiile sale in ceea ce priveste frumusetea si pentru gustul sau minunat. Este recomandat mai ales in perioada de iarna deoarece imbunatateste rezistenta la frig si ajuta corpul sa-si pastreze energia. Daca cosumi cafea, poti sa stii ca ceaiul negru este un inlocuitor de cafea. Pareri contra nu ar fi deoarece este un ceai de nota 10. sper ca te-am ajutat :*

1 răspuns:
| Shaddar a răspuns:

E o sursa buna de antioxidanti si poti inlocui cu el cafeaua.Problema poate fi cu supradoza de cafeina deoarece pentru unii oameni e mai bun la gust decat cafeaua si cam sar calul. Deci poti sa ai efecte ca insomnie, palpitatii ( chiar si probleme mai grave cu inima) daca nu esti obisnuita cu cafeaua.