| ionpopescu1997 a întrebat:

ce ajuta la cresterea parului capilar? nu conteaza sa creasca repede, important e sa creasca. am 20 de ani si a inceput sa se formeze chelia. va rog mult ajutati-ma. va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MelindaPocsai11 a răspuns:

Buna, tata incepuse sa cheleasca acum 2 ani asa ca i-am spus sa foloseasca ulei de cocos. Inainte de dus, cu cel putin 30 de minute inainte, se da cu ulei de cocos, maseaza aprox 5 minute, iar mai incolo te speli normal. Are parul mult mai des si nu ii mai cade parul. Mult succes!

2 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Minoxidil 5% recomand pe cel Kirkland care e mai ieftin dar l-am folosit si are efect.

| BlankWhite a răspuns:

Uleiuri precum : ulei de ricin, ulei de masline, ulei de cocos, ulei de argan sau mastile pentru par (ex. masti facute din galbenus de ou cu uleiurile enumerate anterior) sau cauta mai bine la farmacie produse sau la un plafar.