Întrebare recomandată | Bogdan201739 a întrebat:

Masajul capilar ajuta la cresterea parului?

9 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Fie ca te masezi,fie ca nu,parul tot creste,pana la o anumita varsta,asa ca nu te mai preocupa de acest aspect,daca stii ca nu iti cade. Ori daca ai probleme cu caderea parului,ar fi bine sa consulti un dermatolog, la indicatia medicului tau generalist(de familie) sau sa il intrebi direct pe acesta, te-ar putea ajuta. In caz de doresti sa iti creasca, rabdarea si timpul iti vor aduce rezultatele dorite. Bineinteles ca nu e rau sa incerci, atata timp cat nu folosesti vreun balsam care ar putea face contrariul. http://www.zumi.md/......a-de-stres
Uite aici un site care, din cate vezi, sustine aceasta modalitate de stimulare a cresterii parului, in zona capilara. Eu totusi as folosi aceste tehnici pentru masaj fix pentru a te scapa de stresul acesta ce tine de frumusete. Sanatatea e cu mult mai importanta. Frumusetea este un moft, lipsa bolilor si tratarea acestora este o nevoie! Numai bine iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ajuta cel putin in cazul meu

| Bogdan201739 explică:

Capul de pe umeri
care cap

| user924849874 a răspuns:

Da,se recomanda sa il masezi timp de 3 min pe zi si apoi sa stai 3 min cu capul in jos.Intr-o luna va creste cu cativa centimetri! Iti jur! La mine a mers

| UlkusalKaan a răspuns:

Da. "Accelereaza" circulatia sangelui lucru care duce la cresterea mai rapida a parului. Daca masezi cu ulei de nuca de cocos cald in fiecare zi poti creste parul pana la 1 cm pe saptamana.

| CerealeDeDimineață a răspuns:

Da,masează l 3 Min iar după aceea lasă l 3 min in jos

| Moroz_André_1996 a răspuns:

Nu,și eu am avut probleme asemenea îmi cadea par des așa că am cumpărat niște produse de pe net și m-au ajutat mă gândesc că nu pot zice numele aici așa că caută pe net "produse capilare"

| Bogdan201739 explică (pentru Moroz_André_1996):

Nu am probleme cu caderea parului.
doar voiam sa stiu daca ajuta la crestere nu la caderea parului