| Cristian86 a întrebat:

Salut! Ce folosiți pentru dureri lombare? Ce știți că este eficient?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Diclofenac. Herba Gel de la farmacia veterinara. De asemenea in pat sau in fotoliu, pun la mijloc un saculet cu sare incalzita pana la fierbinteala. Tinuta acolo cat rezisti, apoi mutata sau data jos. Cand este suportabila caldura o tii permanent.

| helpforyou a răspuns:

Gel Antiinflamator Racoritor Gheara Dracului

https://www.roveli.ro/......auter.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam un unguent, dar la naiba dacă mai am habar cum se chema. Tot ce știu despre el, este că era cu piper. Te dai cu el, te arde spatele de ai vrea să fugi la Polul-Nord iar în final după o oră, două să știi că își face efectul. happy Te repune pe picioare. happy

| Ioana06i a răspuns:

Benzi/creme cu extract de ardei iute, chiar și soluție pe bază de spirt și Aloe Vera [bunicul meu folosea soluție de aceea laughing)], aparat special pentru masaj la picior (pui partea piciorului, ex : pulpa, în locul în care te masează) happy asta în caz dacă te dor și picioarelewinking
Altceva ar mai fi...Și terapia, cum a spus un user aici, brâul, mai ales în sezonul rece, este important să îl porți...Chiar și masarea constantă acasă ar fi eficientă, zic eu. happy
Totuși, ar trebui și să mergi la un control medical, unde să ți se administreze un tratament pentru așa ceva.
Multă sănătate! happy

| Nicusor1975 a răspuns:

Medicamente antiinflamatoare, terapie fizică, exerciții, terapie manuală și, în cazuri severe, intervenția medicului.

| AnaAnaaAA a răspuns:

Vimovo