| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de intermittent fasting?
Am auzit ca e foarte bun si sanatos si super recomandat.

Ideea e ca eu de ceva zile mananc dimineata, pe la 10-11 si la 2(mese consistente desigur) iar la doua fiind ultima masa din zi, astfel fiind +16 ore intre ultima masa si prima(amiaz si dimineata).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Am vazut pe cineva care manca o data la 24h, o masa din care isi lua tot ce avea nevoie. Nu e bai atat timp cat iti asiguri macronutrientii.