| Wordofthat999999 a întrebat:

Ce tratamente si masti naturale mi-ati recomanda pentru indesirea parului, ingrosarea firului de par si cresterea lui?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetangels a răspuns:

Ulei de ricin + petrol, te dai pe radacini seara inainte de culcare, stai asa cu el pe cap (iti pui o folie/batic) apoi ziua urmatoare speli parul. Cel mai eficient!

9 răspunsuri:
| andrefrancais a răspuns:

Sa te tunzi des.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Uleiul de cocos e bun pentru par

| Wordofthat999999 explică (pentru sweetangels):

Si cum cer la farmacie sau plafar pentru petrol? E din ala de la gerovital?

| sweetangels a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Da, exact. si adauga ulei de ricin tot de la farmacie, pentru un plus de crestere, il iei separat, e ieftin. bafta!

| Wordofthat999999 explică (pentru sweetangels):

Multumesc mult in sfarsit un raspuns pe care il cautam de mult happy as vrea sa-ti dau si vot dar nu stiu cum happy:

| Wordofthat999999 explică:

Va multumesc la toti pentru raspuns, sa aveti o zi frumoasa happy

| sweetangels a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Cu placere happy daca vrei sa fie si matasos adauga la compozitie o lingura de ulei de masline. daca vrei sa straluceasca, clateste-l cu otet de mere dupa samponare. apoi clatesti iar cu apa. sanatate!

| Wordofthat999999 explică (pentru sweetangels):

Multumesc mult

| minrest a răspuns:

In primul rand, sa ai in vedere ca indesirea parului nu poate insemna decat ca numarul de fire de par pe cm patrat sa creasca, sa apara mai multe fire de par. Singurul ''caz'' de indesire a parului l-am intalnit in Odiseea, unde zeita Atena ii toarna pur si simplu par carliontat lui Ulise pe piept. In rest, nu am auzit de aparitia mai multor fire de par decat sunt deja inscrise in genom.